Rize’de Gezilecek Yerler


Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde konumlanan Rize, yemyeşil yayları, oksijen deposu ormanları, dillere destan mutfağı ve kültürel varlıklarıyla ziyaretçilerin hayran kaldığı bir şehir.

Toplamda 12 ilçesi bulunan Rize, genellikle doğa tatili yapmak isteyenler tarafından tercih edilse de köklü bir tarihe sahip olduğu için, Osmanlı dönemine ait yaşamın izlerini sürebilirsiniz.

Rize’ye seyahat edecek kişilerin şehri tam anlamıyla keşfetmesi için 1 haftalarını bu bölgede geçirmeleri gerekiyor. Aksi halde Rize tatiliniz hep bir yarım hep bir eksik kalır.

3 bin 920 kilometrekare alan üzerine yayılmış topraklar üzerinde 300 bini aşkın insan ikamet ediyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistlerin geldiği şehir turizm potansiyelini gün geçtikçe arttırıyor. Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesi olması, yazın sıcaklarından bunalanların bölgeye akın etmesine yol açıyor.Rize’nin yaylarında serinlemek, tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak, yazın yapabileceğiniz en ferahlatıcı aktivite olabilir.

Biyoçeşitlilik bakımından da oldukça zengin olan şehir, ülkemizdeki toplam ormanların yüzde 25’ine ev sahipliği yapıyor. Bu ormanları oluşturan ağaçlar arasında kestane, çınar, kayın, dişbudak, kızılağaç, gürgen ve daha birçok tür bulunuyor.

Rize’ye birçok şehrimizden otobüs ile ulaşabilirsiniz. Uçakla gelmek isterseniz Trabzon Havalimanı üzerinden Rize’ye ulaşabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Sahil Turizm / Daha Fazla Keşfet
Günübirlik yayla turları, Konaklamalı turlar, kültür turları, tatil paketleri, uçak biletleri. rize  tur ayder yaylası ayder pokut elevit deniz doğa  tatil gezi
www.sahilturizm.com

Çarşı mah. Cumhuriyet Cad. 105/ D Merkez / Rize İLETİŞİM : 0464 212 00 94 - 0552 888 00 53

© 2023 Sahil Seyahat Tur.Taş.Ltd.Şti www.sahilseyahat.com  @oayilmaz

ayder
pokut
sal
elevit

uzungöl

karagöl
rize